به بهانه‌ی بازی پرسپولیس و نساجی؛ از پریدن قهرمانی تا کنار گذاشتن عباس‌زاده

تبریکا- پرسپولیسی‌ها بعد از ۳ تساوی پیاپی مقابل تیم‌های خوزستانی روز چهارشنبه در ورزشگاه آزادی پذیرای تیم تازه لیگ برتری شده‌ی نساجی مازندران هستند. این دو تیم در گذشته بارها با یکدیگر بازی کرده‌اند اما از آنجایی که برای اولین بار است که نساجی به لیگ برتر صعود کرده، این بازی اولین تقابل این دو تیم در تاریخ لیگ برتر هم است. قرمز پوشان مازندرانی در حالی مقابل پرسپولیس تهران قرار می‌گیرند که هفته‌ی گذشته اولین برد خود در تاریخ لیگ برتر را مقابل نفت مسجد سلیمان بدست آورده‌اند و امیدوار هستند در این بازی هم بتوانند از میزبان خود امتیاز بگیرند.

شکست تلخ

یکی از جذاب‌ترین بازی‌های پرسپولیس و نساجی به لیگ آزادگان سال ۷۰ بر می‌گردد که در آن بازی پرسپولیسی‌ها نیاز مبرمی به برد داشتند تا بتوانند قهرمان فوتبال ایران شوند. علی پروین هم قبل از بازی با نساجی در قائمشهر به پرسپولیسی‌ها گفته بود که باید این بازی را ببرید تا قهرمان لیگ آزادگان شویم. بازی اما آنطور که پرسپولیسی‌ها می‌خواستند پیش نرفت و این تیم میزبان بود که توانست با نتیجه‌ی ۲ بر صفر پرسپولیس را شکست دهد. با این شکست پرسپولیسی‌ها در حالی در رده‌ی سوم قرار گرفتند که اگر می‌توانستند با اختلاف ۲ گل نساجی را شکست دهند در فصلی که فرشاد پیوس آقای گل بازی‌ها شده بود، آن‌ها هم قهرمان می‌شدند. در آن فصل پاس تهران با ۳۴ امتیاز قهرمان شد و تیم‌های استقلال تهران و پرسپولیس هم با ۳۲ و ۳۱ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. پرسپولیسی حتی اگر بازی به نساجی را واگذار نمی‌کردند، نایب قهرمان آن فصل می‌شدند. پاسی‌ها هم با قهرمانی در آن فصل به جام باشگاه‌های آسیا صعود کردند و در آن رقابت‌ها موفق شدند همراه با فیروز کریمی سرمربی خود، برای اولین بار قهرمان آسیا شوند. افتخاری که هیچ وقت دیگر برای باشگاه پاس تکرار نشد.

ناکام در کلین شیت

حامد لک دروازه‌بان این فصل نساجی با وجود اینکه بعد از اشتباه در بازی با فولاد خوزستان و گل بدی که خورد در بازی هفته‌ی گذشته‌ی نساجی مقابل نفت مسجد سلیمان روی نیمکت نشسته بود اما شانس اصلی مازندرانی‌ها برای حضور در دروازه برای بازی مقابل پرسپولیس است. لک که در سال‌های گذشته هیچ وقت علاقه‌اش به آمدن پرسپولیس را مخفی نکرده و یکی از دوستان علی کریمی کاپیتان اسبق پرسپولیسی‌ها هم است، در کنار کریمی در لیگ سیزدهم در تیم تراکتورسازی تبریز بازی کرد. در آن فصل هدایت پرسپولیسی‌ها بر عهده‌ی علی دایی بود و او علی کریمی را از تیم پرسپولیس کنار گذاشته بود. بعد از قرعه کشی لیگ برتر مشخض شد که در هفته‌ی اول بازی‌های پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان تراکتورسازی تبریز است. حامد لک در همان اوایل بازی یک پنالتی از پرسپولیسی‌ها گرفت تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. در نیمه دوم اما تلاش پرسپولیسی‌ها نتیجه داد و با پاس دیدنی پیام صادقیان در عمق، سید مهدی سید صالحی مهاجم آن روزهای پرسپولیسی‌ها موفق شد دروازه‌ی حامد لک را باز کند تا در نهایت شاگردان علی دایی با همان گل بتوانند یک بر صفر از سد شاگردان مجید جلالی در تیم تراکتورسازی تبریز بگذرند.

حامد لک در ۶ بازی آخری که در لیگ برتر با تیم‌های مختلف مقابل پرسپولیس قرار گرفته نتوانسته کلین شیت کند. او همچنین در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر سیزده بار با تیم‌های مختلف مقابل پرسپولیسی‌ها قرار گرفته که در این ۱۳ بازی؛ ۶ برد سهم پرسپولیس بوده، ۳ بار بازی‌ها به تساوی انجامیده و ۴ بار هم حامد لک همراه با تیم‌هایی که در آن حضور داشته موفق شده از سد پرسپولیس بگذرد. در این ۱۳ بازی پرسپولیسی‌ها ۱۳ بار به لک گل زده‌اند که به طور میانگین یک گل زده در هر بازی می‌شود. لک هم ۳ بار مقابل پرسپولیس کلین شیت کرده است.

گلزن اول نساجی مغضوب برانکو

محمد عباس‌زاده امید اول مازندرانی‌ها برای گل زدن به پرسپولیس سابقه‌ی پوشیدن پیراهن این تیم را در کارنامه دارد. او در دو فصلی که در پرسپولیس بازی کرد ۱۰ گل برای این تیم در لیگ برتر به ثمر رساند. عباس‌زاده که توسط علی دایی به پرسپولیس آورده شد بعد از اینکه دایی از این تیم کنار رفت و حمید درخشان هم جای خود را به برانکو ایوانکوویچ داد، دیگر جای ثابتی در تفکرات برانکو که از اواخر لیگ چهاردهم به پرسپولیس آمده بود، نداشت. برانکو برای لیگ پانزدهم دیگر عباس‌زاده را نخواست و اعتقاد داشت با حضور مهدی طارمی پرسپولیس دیگر نیازی به عباس‌زاده در خط حمله‌ی خود ندارد و این مهاجم مازندرانی در تفکرات او جایی ندارد تا عباس‌زاده که در زمان علی دایی تبدیل به یکی از بازیکنان اصلی پرسپولیس شده بود، مجبور به ترک این باشگاه شود./ وبسایت نود

Middle Add

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نساجی از نگاه آمار

#نامgoal
1 گیورگی گِوِلِسیانی 3
2 محمد عباس‌زاده 2
3 علی اصغر عاشوری 2
4 محمد مهدی نظری 2
5 سجاد آشوری 2
6 فرشاد فرجی 1
7 محمد میری 1
8 مهرداد عبدی 1
#نامassist
1 سجاد آشوری 3
2 فرشاد فرجی 2
3 حمیدرضا دیوسالار 1
4 علی اصغر عاشوری 1
5 محمد آبشک 1
6 مجتبی ممشلی 1
#نامYCRC
1 علی شجاعی 4 1
2 فرشاد فرجی 4 0
3 محمد آبشک 3 0
4 حمیدرضا دیوسالار 3 0
5 حامد لک 3 0
6 امید سینگ 2 0
7 مجتبی ممشلی 2 0
8 محمدمهدی نظری 2 0
9 ابوالفضل علایی 1 1
10 احمد عبدالله‌زاده 1 0
11 علی اصغر عاشوری 1 0
12 رحمان جعفری 1 0
13 گیورگی گِوِلِسیانی 1 0
14 محمد میری 1 0
15 محمد عباس‌زاده 1 0
16 مهرداد عبدی 1 0
#نامCR
1 فرشاد فرجی 1304
2 احمد عبداله‌زاده 1186
3 حامد لک 1170
4 محمد آبشک 1166
5 سجاد آشوری 1101
6 علی اصغر عاشوری 1047
7 حمیدرضا دیوسالار 1030
8 مجتبی ممشلی 1002
9 گیورگی گِوِلِسیانی 990
10 حامد شیری 810
11 محمد عباس‌زاده 794
12 محمد میری 723
13 مهرداد عبدی 688
14 علی شجاعی 462
15 امید سینگ 462
16 محمدمهدی نظری 311
17 شاهین مجیدی 244
18 رحمان جعفری 212
19 محمد امین رضایی 180
20 محمد عرفان معصومی 63
21 ابوالفضل علایی 45
22 محمدصادق بارانی 30
23 احمد نعیمی 0
side add 1
Your_ADD_120*400