دوشنبه, 07 فروردين 1402

خشم نکونام از قوانین: می‌خواهند نساجی سقوط کند!

تبریکا - جواد نکونام پیشکسوت فوتبال ایران و رکورددار بازی ملی با پیراهن تیم ملی ایران این روزها درحال آماده سازی تیم نساجی مازندران است. او که موفق شد نساجی را به لیگ برتر فوتبال ایران هدایت کند و آرزوی قدیمی مردم شهر قائمشهر را برآورده کند، حالا به دنبال اثبات توانایی‌هایش در نساجی است.

ابتدا از وضعیت تیم نساجی برای‌مان صحبت کنید. شرایط تیم‌تان و یارگیری نساجی را توضیح دهید.

- ما تمرینات‌مان را به موقع شروع کردیم. شروع کار برایمان سخت بود چون از تیم پارسال تنها ۶-۵ بازیکن داشتیم و بقیه بازیکنان متاسفانه جدا شدند. واقعا از این موضوع ناراحت هستم ولی از طریق شما به آنها می‌گویم که بابت زحماتشان و تلاش‌هایی که داشتند از آنها متشکرم. تمام زحمات را آنها انجام دادند. آنها یک کار تاریخی کردند. مدیریت باشگاه، مالک و کادر من هم تلاش کردند و نفر آخر من بودم که کمترین سهم را در این صعود داشت. خوشحالیم که نساجی بالا آمد. مدیون زحمات بازیکنانی هستیم که کنار ما نیستند و مردم قائمشهر تا ابد قدردان این بازیکنان هستند. در کل ما تغییر و تحول زیادی داشتیم و نیاز داشتیم تا هماهنگی را در دستور کار قرار دهیم. کار سختی داریم. تیمی که نفرات اصلیش جدا شده، برای هماهنگی کارش سخت است. به همین دلیل کار می‌کنیم تا زودتر به هماهنگی برسیم. بازیکنان خوبی گرفته‌ایم و تلاش می‌کنیم به شرایط ایده آل برسیم و کار بزرگی انجام دهیم. بازهم به مردم قائمشهر می‌گویم که اگر ۲۴ سال طول کشید که تیم بالا بیاید، باید به اندازه ۲۴ سال تلاش کنیم تا تیم حفظ شود. رقابت کاملا نابرابری است. با توجه به شرایط تیم‌های دیگر و بازیکنانی که دارند، کار ما سخت است. امیدوارم مردم حمایت کنند و کنار ما باشند تا بتوانیم در لیگ بمانیم. این هدف اصلی ماست. امیدوارم جایگاهی به دست آوریم که هوادارانمان خوشحال باشند.

نظرتان درباره سهمیه جذب تنها هفت بازیکن از لیگ برتر چیست؟

- شما آمار تیم‌هایی که به لیگ برتر صعود کردند را ببینید. اکثر تیم‌هایی که به لیگ برتر آمدند در سال بعد مدعی سقوط به لیگ یک بودند. خیلی از تیم‌ها هم در چهار سال پیاپی یک سال در لیگ برتر بودند و یک سال در لیگ یک. این یه خاطر نابرابر بودن این مبارزه است.

تیم ما امسال به لیگ برتر آمده است. تیمی که به لیگ برتر می‌آید فقط می‌تواند هفت بازیکن از لیگ برتر داشته باشد. تیم‌های لیگ برتری شش تا هستند. منی که از لیگ یک به لیگ برتر آمده‌ام یک بازیکن فرقم است و بعد همه بازیکنانم سهمیه لیگ یکی‌اند! مثلا فلان تیم در لیگ برتر ۲۵ بازیکن داشته است و امسال هم شش بازیکن می‌گیرد یعنی ۳۱ بازیکن. بر فرض هم هشت بازیکنش را هم از دست بدهد باز هم ۲۳ بازیکن لیگ برتری دارد اما ما تنها هفت بازیکن لیگ برتری داریم؛ ۱۵ تا ۱۶ نفر از بازیکنان ما لیگ یکی یا زیر ۲۳ سال هستند. من دیروز به آقای بهاروند و محمودزاده و فتاحی صحبت کرده‌ام و اعتراضم را برای این قوانین ابراز کردم. مگر می‌شود بازیکنان زیر ۲۵ سال را تصویب کنند و فقط بازیکن‌های لیگ برتری سود کنند. حداقل کاری کنند که ما سهمیه جذب بازیکنان لیگ برتری‌مان بیش‌تر شود.

من تا آخر فصل در همه بازی‌ها چه ببریم چه ببازیم و چه مساوی کنیم، نسبت به این موضوع اعتراض خواهم کرد. ما که از نظر مالی نمی‌توانیم رقابت کنیم. تنها ارفاقی که به ما کرده‌اند این است که یک بازیکن بیش‌تر می‌توانیم از لیگ برتر جذب کنیم این یعنی ظلم این یعنی می‌خواهند تیم‌هایی که به لیگ برتر می‌آیند سقوط کنند.

من با آقای بهاروند، فتاحی و محمودزاده صحبت کردم و آن‌ها گفتند که نامه بزنید. ما هم نامه زدیم و پیشنهادمان را ارائه کردیم. امیدواریم به این مساله رسیدگی شود.

شما چه پیشنهادی به سازمان لیگ ارائه کردید؟

- پیشنهاد ما این است که بتوانیم سه بازیکن از تیم‌های دیگر لیگ برتری جذب کنیم. ما باید ۱۰ بازیکن جذب کنیم. ما بازیکنان لیگ یکی می‌توانیم بگیریم اما به دردمان نمی‌خورد. بازیکن لیگ برتری باید لیگ برتری باشد و فاصله بازیکنان لیگ یکی و لیگ برتری متفاوت است. قطعا سطح دو بازیکن از این دو لیگ متفاوت است که یکی در لیگ یک و دیگری در لیگ برتر بازی می‌کند. پیشنهاد دیگر ما این است که از سه سهمیه‌ای که داریم ما سه بازیکن آزاد لیگ برتری بگیریم یا این که حداقل کاری که می‌توانند بکنند این است که ما سهمیه زیر ۲۵ ساله‌های‌مان را از تیم‌های لیگ برتری جذب کنیم. شرایط تیم‌ بستن در لیگ یک با لیگ برتر متفاوت است. آقایان اگر این را نمی‌دانند، بدانند. لیگ یک شرایط خاص خودش را دارد و من این تجربه را پارسال با دو تیم تجربه کردم. امیدوارم هرچه زودتر این قانون اصلاح شود و ما هم بتوانیم شرایط ایده‌آل خودمان را داشته باشیم. این‌طور تماما به نفع تیم‌های لیگ برتری است. ما اعتراض‌مان را با مصاحبه و با نامه اعلام می‌کنیم و اگر این اتفاق نیفتد تا پایان لیگ در کنفرانس‌های مطبوعاتی این موضوع را مطرح می‌کنم. در این مساله بحث یک شهر مطرح است. آن‌ها نمی‌خواهند خدایی نکرده تیم‌شان وقتی پس از ۲۴ سال به لیگ برتر صعود کرده، به خاطر اشتباهی که رخ داده به لیگ یک سقوط کند. این که سه تا ۲۵ سال در تیم‌های‌شان بمانند خیلی خوب است،‌ چون یکسری از بازیکنان وقتی از ۲۳ سال می‌خواستند وارد بزرگسالان بشوند، نابود می‌شدند اما این قانون برای لیگ برتری‌ها خوب است اما برای لیگ یکی‌ها چه؟ آن‌ها ۲۱ بازیکن دارند و ما با ۱۸ بازیکن باید با آن‌ها رقابت کنیم. یک سری از تیم‌ها آنقدر بازیکن دارند که از لیگ یک هم بازیکن می‌گیرند تا سهمیه بزرگسالان‌شان پر شود ولی ما هیچی. با این دلاری هم که هست نمی‌توانیم بازیکن خارجی بیاوریم. بازیکن خوب خارجی هم با ۱۰۰ هزار دلار به ایران نمی‌آید. شرایط بسیار نابرابر است و تیم‌هایی که سقوط می کنند را می توان حدس زد. امیدوارم آقای بهاروند، تاج و هیات رییسه این قانون را اصلاح کنند، چون ما دیگر وقتی برای بازیکن گرفتن نداریم.

شما بعد از سرمربی‌گری تیم خونه‌به‌خونه به عنوان سرمربی تیم نساجی انتخاب شدید. چقدر امیدوار هستید که هواداران مازندرانی از تیم شما حمایت کنند؟

- ما در بابل که برای هدایت خونه‌به‌خونه حاضر شدیم، شاید کسی فکر نمی‌کرد با توجه به تجربه‌ای که نداشتیم و شرایطی که وجود داشت، موفق باشیم. در دور رفت ما با تمام مدعیان خارج از خانه بازی کردیم و در جام‌ حذفی دو تیمی را بردیم که شاهکار بود. شرایط جوری شد که به فینال حذفی رسیدیم. کار کردن در بابل خیلی لذت بخش بود. از مردم و هواداران واقعی خونه‌به‌خونه تشکر می‌کنم. پیام‌های زیادی بعد از صعود نساجی از بابل گرفتم. همیشه مردم به من در آن‌جا لطف داشتند. این برای من نقطه مثبت مربی‌گری‌ام بود. آن‌جا قدردان کاری که انجام شد، بودند. دوستان بابلیم به من می‌گفتند که همه می‌دانند شما چه کاری انجام داده‌اید. نمی‌خواهم کار مربی بعد از خودم را کمرنگ کنم چون او هم زحمت کشید ولی مردم آن‌جا به من همیشه لطف داشتند. هرجا مرا می‌دیدند کمال احترام را به من داشتند. استان مازندران لیاقت یک تیم را در لیگ برتر داشت. دو سهمیه برای لیگ یک کم بود. اگر دو سهمیه و نیم بود شاید الان دو تیم از مازندران در لیگ برتر بودند. خوشحالم که استان مازندران الان یک تیم در لیگ برتر دارد./ ایسنا

 

Middle Add

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نساجی از نگاه آمار

#نامgoal
1 گیورگی گِوِلِسیانی 5
2 محمد مهدی نظری 5
3 سجاد آشوری 3
4 رحمان جعفری 3
5 محمد عباس‌زاده 2
6 مهرداد عبدی 2
7 علی اصغر عاشوری 2
8 فرشاد فرجی 1
9 محمد میری 1
10 حامد شیری 1
11 لاشا توتادزه 1
12 مجتبی ممشلی 1
#نامassist
1 سجاد آشوری 4
2 فرشاد فرجی 4
3 مجتبی ممشلی 3
4 محمد مهدی نظری 2
5 محمد آبشک 1
6 حمیدرضا دیوسالار 1
7 آرفنگ دافه 1
8 علی اصغر عاشوری 1
#نامYCRC
1 فرشاد فرجی 10 0
2 حامد لک 6 1
3 محمد آبشک 7 0
4 علی شجاعی 4 1
5 مهرداد عبدی 4 0
6 محمدمهدی نظری 4 0
7 علی اصغر عاشوری 2 1
8 احمد عبدالله‌زاده 3 0
9 محمد میری 3 0
10 مجتبی ممشلی 3 0
11 امید سینگ 3 0
12 حمیدرضا دیوسالار 3 0
13 ابوالفضل علایی 0 1
14 رحمان جعفری 2 0
15 لاشا توتادزه 2 0
16 گیورگی گِوِلِسیانی 1 0
17 حامد شیری 1 0
18 سجاد آشوری 1 0
19 آرفنگ دافه 1 0
20 محمد عباس‌زاده 1 0
#نامCR
1 سجاد آشوری 1812
2 محمد آبشک 1779
3 فرشاد فرجی 1754
4 احمد عبداله‌زاده 1726
5 مجتبی ممشلی 1632
6 گیورگی گِوِلِسیانی 1620
7 حامد لک 1501
8 علی اصغر عاشوری 1417
9 حمیدرضا دیوسالار 1298
10 مهرداد عبدی 958
11 حامدد شیری 955
12 محمد میری 918
13 محمد عباس‌زاده 794
14 امید سینگ 727
15 لاشا توتادزه 720
16 رحمان جعفری 676
17 محمد مهدی نظری 637
18 محمد امین رضایی 569
19 علی شجاعی 529
20 آرفنگ دافه 437
21 شاهین مجیدی 244
22 محمد عرفان معصومی 63
23 ابوالفضل علایی 45
24 محمدصادق بارانی 30
25 احمد نعیمی 0
side add 1
Your_ADD_120*400