چاپ کردن این صفحه

نساجی لیگ هجدهم از نگاه روزنامه‌نگاران برجسته کشور؛ منطق یا رویا؟ / قسمت اول

تبریکا – به نساجی نکونام امید داشته باشیم؟ انتظارمان از اولین تیم لیگ برتری نساجی منطقی است یا رویاپردازانه؟ اوضاع نساجی بحرانی است یا عینکمان از نوع بدبینی است؟ روزنامه نگاران و قلم‌ به دستان رسانه‌های بزرگ کشور به این سوال پاسخ می‌دهند.

 

محمد حسین عباسی / روزنامه همشهری ورزشی

نساجی با شور و هیجان خارق‌العاده‌ای به لیگ برتر رسید و به محض ورود به سطح اول فوتبال ایران، یکی از دلچسب‌ترین اتمسفرهای استادیومی همه این سال‌ها را برای خودش ساخت. جواد نکونام و پسرها اما هنوز انتظارات را برآورده نکرده‌اند اما در بین تازه‌واردهای لیگ، بدون تردید بهترین بوده‌اند. تیم نکو باید جذاب‌تر و جسورتر باشد و ثابت کند که با تیم‌های پایین‌جدولی تفاوت دارد اما انتظارهای غیرمنطقی و رویاپردازانه ممکن است به ضرر تیم تمام شوند. دقایق پایانی مسابقه با سایپا، نشان داد که آن‌ها اگر کمی شجاعت بیشتری به خرج بدهند، دست به کارهای بزرگی خواهند زد. فعلا تنها برگ برنده نساجی در این فصل، تماشاگران‌اش هستند. تماشاگرهای که در ادامه فصل استحقاق تماشای فوتبال زیباتری را دارند.

 

پارسا شیرازی‌نژاد / وبسایت نود

تا جایی که بازی‌های نساجی را دنبال می‌کنم، تیم نکو خیلی امیدوارکننده ظاهر شده. نساجی بازی‌های سخت خودش را پشت سرگذاشته و با این اوصاف در ادامه‌ی رقابت‌های لیگ برتر نتایج بهتری می‌گیرد. استقلال با هزینه‌های میلیاردی و شفر فقط یک امتیاز بیشتر از نساجی آورده. و البته ثبات مهم‌ترین فاکتور تیم نکوست. اینکه هیچ وقت تصور نمی‌کنم مثل نتیجه این هفته استقلال خوزستان، در یک مسابقه ۶ گل بخورد. ثبات شخصیت در تیم نکونام، امیدوارکننده‌ترین فاکتور این فصل نساجی است.

 

مجید کردکریمی / گروه آنالیز متریکا

از نساجی چه انتظاری می توان داشت؟ قطعا در اولین فصل حضور در سطح اول فوتبال بعد از یک دوره طولانی غیبت، انتظار؛ تلاش مطمئن برای تثبیت حضور خواهد بود نه خیز برداشتن برای بالاهای جدول. در صورت پذیرفتن این هدف، رقابت نساجی امتیاز ندادن به تیم‌های پایین جدول و تا حد توان امتیاز گرفتن از بالانشین‌هاست. هرچند حرارت سکوها چیز دیگری طلب کند و هیجان، آنها را به انتظارات بیشتر از تیم بکشاند؛ هدف نباید گم شود. آن‌ها سه امتیاز مهم بازی با نفت مسجد سلیمان را در قائمشهر نگه‌داشته‌اند، از تراکتور خارج از خانه امتیاز گرفته‌اند و در قرعه سخت پیاپی با تیم‌های تهرانی حداقل امتیاز را از استقلال و سایپا گرفته‌اند. کارنامه نکونام -متناسب با هدف- متوسط است، اما بحرانی نیست و می‌توان منتظر بازی‌های کمی آسان‌تر پیش‌رو تا نیم‌فصل ماند.

 

نادر نامدار / وبسایت آی اسپورت

در این که نساجی تا این جای فصل نتایج خوب و قابل‌قبولی گرفته شکی نیست. شاید در تمام این سال‌ها فقط پارس جنوبی جم بود که بعد از صعود به لیگ برتر نتایجی بهتر از نساجی امسال گرفت و نمایشی بهتر از این تیم داشت. در لیگی که چند تیم بزرگ با هزینه‌های نجومی و سرسام‌آور نتایج ضعیفی گرفته‌اند و چند تیم هنوز دیگر به ثبات نرسیده‌اند و بعد از یک برد خانگی، ناگهان در زمین حریف 6 گل می‌‎خورند، باید پذیرفت که نساجی خوب کار کرده است. باید در نظر داشت که این تیم برای اولین بار فضای لیگ برتر را تجربه می‌کند؛ فضایی که 180 درجه با لیگ یک متفاوت است.

شاید انتظار معقول از نساجی در این فصل، ماندن در لیگ برتر باشد اما با نمایش‌هایی که در این چند هفته از شاگردان نکونام دیده‌ایم، می‌توان امیدوار بود که آنها نه تنها در لیگ برتر باقی خواهند ماند بلکه می‌توانند در رتبه‌ای تک‌رقمی لیگ هجدهم را به پایان ببرند. از یاد نبریم که یکی از سخت‌ترین قرعه‌ها در هفته‌‎های آغازین لیگ برتر نصیب نساجی شد و این تیم با بضاعتی که داشت، انتظارات را به خوبی برآورده کرد. نساجی در این مدت کوتاه با نکونام به ثبات خوبی رسیده و کسب نتایجی بهتر در هفته‌های آینده توسط این تیم، دور از انتظار نیست.

 

ناصر نامدار / روزنامه سازندگی

نساجی واقعا تیم بدی نیست. همین الان در مقایسه با چند تیم که سال‌هاست در لیگ برتر حضور دارند بهتر بازی می‌کند. مهم‌ترین اشکال این تیم در فاز هجومی است که آن هم به نظرم طبیعی است اما رفع شدنی. به هر حال نکونام سال‌ها با کی‌روش بوده و احتمالا تفکراتی شبیه به او دارد. برای قضاوت بهتر درباره نساجی بهتر است وضعیت این تیم را با سپیدرود پارسال و امسال یا نفت مسجد سلیمان سال گذشته مقایسه کنیم. انتظار زیادی است که بخواهیم نساجی در اولین فصل حضورش در همین هفته‌های ابتدایی در نیمه بالایی جدول باشد. این تیم قطعا در آینده نتایج بهتری خواهد گرفت. به خصوص در بازی‌های خانگی. فراموش نکنیم در همین هفته‌های ابتدایی هم بازی‌های سختی را پشت سر گذاشته و در آینده از این حیث هم وضعیت بهتری خواهد داشت.


ادامه دارد ...

Middle Add