چاپ کردن این صفحه

Q & A هواداران نساجی؛ جام حذفی را جدی بگیریم؟

تبریکا- جام حذفی جام شگفتی‌هاست. فرصتی است برای تیم‌های رده پایین تا با خلق شگفتی، نام خود را برای چند هفته سر زبان‌ها بیاندازند. همین‌طور فرصت مناسبی برای تیم‌های لیگ برتری تا راه رسیدن به آسیا را به صورت میان‌بر طی کنند. با این حال توجه جدی تیم‌های لیگ برتر و لیگ یک به مسابقات اصلی خود در طول فصل باعث می‌شود بسیاری از تیم‌ها این جام را جدی نگیرند و روی بازی‌های لیگ متمرکز شوند. با توجه به شرایط ویژه نساجی که اولین سال حضور خود در لیگ برتر را تجربه می‌کند، استراتژی باشگاه در این خصوص تبدیل به بحث داغ هواداران نساجی شده است. پای صحبت حسین بهزادی و حسین یوسفی نشستیم تا نظر این دو هوادار خوش فکر نساجی را جویا شویم. این گفت‌و‌گوی جذاب را از دست ندهید.

تمرکز روی بقا در لیگ یا حضور جدی نساجی در جام حذفی. فکر می‌کنید رویکرد باشگاه در این مورد چه جور باشد؟
بهزادی: این درست است که جدی گرفتن جام حذفی می‌تواند فرسایشی باشد اما اگر منجر به موفقیت شود افتخار بزرگی است که نصیب باشگاه نساجی خواهد شد. با چند بازی می‌توان سهمیه آسیا گرفت، اتفاقی که شاید بعد از چندین سال حضور در لیگ برتر هم نتوانیم به آن دست پیدا کنیم. اگر باشگاه توانایی بلندپروازی حضور در آسیا را در خود ببیند، چرا که نه. بهتر است جدی بگیریم.
یوسفی: با نظر حسین موافقم. به نظرم هم می‌توان لیگ را جدی گرفت و هم جام حذفی. به هر حال اولین سال حضور در لیگ را پشت سر می‌گذاریم اما با کادر فنی و بازیکنان خوبی که در اختیار داریم و همین‌طور حمایت‌های مالکان و به خصوص پشتوانه حمایت هواداران، دور از انتظار است که خطر سقوط نساجی را تهدید کند؛ به خصوص که تیم‌هایی با شرایط بحرانی هم در لیگ برتر حضور دارند و گزینه‌های اول سقوط هستند. به هر حال جام حذفی می‌تواند فرصتی برای خلق شگفتی باشد، بارها تیم‌های لیگ یکی و دویی یقه تیم‌های بزرگ را گرفتند که آخرین نمونه هم مربوط به همین فصل قبل بود که یک پای فینال یک تیم لیگ یکی بود.

اگر نساجی به صورت جدی وارد رقابت شود پس باید با تیم اصلی به جنگ حریفان برود. فکر نمی‌کنید این جدی بودن می‌تواند تبعات بعدی مثل مصدومیت، محرومیت یا خستگی را داشته باشد؟
یوسفی: نساجی در این فصل پوست‌اندازی زیادی داشته و بسیاری از بازیکنان جدیدا به تیم اضافه شدند. حتی می‌توان به چشم بازی‌های تدارکاتی و شناخت بیشتر کادر فنی از بازیکنان اصلی به این مسابقات نگاه کرد. در مراحل ابتدایی حریف‌ها از دسته‌های پایین‌تر هستند و طبیعتا بازیکنانی ضعیف‌تر از نساجی در اختیار دارند و کمکی می‌شود که بازیکنان اصلی نساجی در این بازی‌ها هماهنگ‌تر شوند.
بهزادی: با دیدن بازی با مسجد سلیمان و حضور ولسیانی و عبدالله‌زاده، تیم شکل بهتری گرفت جاافتاده‌تر بازی می‌کرد. من نگرانی بقا ندارم و مطمئن هستم که این تیم در لیگ برتر می‌ماند. برخلاف نظر آقای یوسفی، من فکر می‌کنم نکونام طوری مهره‌چینی کند که در مراحل ابتدایی بازیکنان به صورت گردشی بازی کنند و در واقع با ارنج اصلی بازی نکنیم و سپس در مراحل بعد با ترکیب فیکس بازی کنیم بهتر باشد. تقویم این مسابقات هم به صورتی است که فکر نمی‌کنم فشار زیادی به تیم وارد کند.

Middle Add