چاپ کردن این صفحه

امکانات، حق هواداران؛ آبخوری به جای بطری

 تبریکا- هفته‌های اخیر، ورزشگاه‌های مختلفی صحنه درگیری‌های بین تماشاگران تیم‌ها بوده. در ورزشگاه وطنی اما چهره متفاوتی از فوتبال دیده می‌شود. تشویق تیم‌های مهمان و هواداران‌شان؛ واکنش شدید نسبت به افراد معدودی که هرچه دم دست‌شان پیدا شود به زمین پرتاب می‌کنند؛ و تشویق‌های جذابی که از فوتبالی‌ها دلبری کرده‌.

البته با توجه به ذات تنش‌زای فوتبال لحظاتی از هر دو بازی برابر پارس‌جم و نفت اتفاقاتی افتاد که تعداد انگشت‌شماری از هواداران نتوانستند خود را کنترل کنند و چند بطری‌ آب از روی سکوها پرتاب شد. بطری‌هایی که هرچند معدود اما دیده شد و جریمه ۱۰ میلیونی را هم برای باشگاه به بار آورد.

حقیقتا نزدیک به ۱۰۰درصد هواداران نساجی شرایط لیگ برتر و فضای متفاوت آن را درک کرده‌اند و در سه بازی ابتدایی خانگی هیچ ناهنجاری‌ چشم‌گیری از آن‌ها دیده نشده.
با وجود ناداوری‌های متوالی هم صبوری داشته‌ و اعتراض خود را در فضایی آرام پیگیری کرده‌اند.

طبیعتا عده معدودی همیشه در بین هزاران هوادار پیدا می‌شوند که ناهنجاری داشته باشند؛ راه بازدارندگی اما بالا بردن توانایی عوامل برگزاری بازی‌ها و تدابیری مثل جلوگیری از ورود بطری‌های آب به ورزشگاه و ساخت آبخوری مناسب است. در اسرع وقت. برای اولین بازی خانگی پیش رو.

بازی‌های آینده و حساسیت‌های ویژه‌اش شاید تعداد بیشتری از هواداران را از کوره به در ببرد. نمی‌توان فقط به واکنش مناسب اکثریت هواداران به پرتاب بطری‌ها دلخوش بود. شاید که فردا اتفاقی جدی‌تر منجر به غیرقابل کنترل شدن هواداران صبور امروز شود.

علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد. امروز و در شرایطی که هواداران نساجی یکی از بهترین نمونه‌های رفتاری در لیگ برتر هستند، هم باید مردم بیشتر از گذشته خود را مسئول نظم سکوها بدانند و فضا را برای معدود هنجارشکنان تنگ کنند؛ هم مسئولان باید برای تداوم این چهره زیبای هواداران نساجی همه تلاش خود را به کار ببندند. تجهیز امکانات رفاهی ورزشگاه، قدم اول برای تداوم آرامش سکوهای وطنی‌است.

Middle Add