چاپ کردن این صفحه

لایک روز؛ محمد عباس‌زاده، سربازِ نساجی مازندران

تبَریکا - وقتی تابلوی تعویض بالا رفت، دوربین محمد عباس‌زاده را نشان داد و تماشاگران تلویزیونی منتظر دیدن عکس‌العمل محمد به تعویضش بودند. او آرام به کنار زمین آمد و بدون هیچ حاشیه‌ای جایش را به محمد مهدی نظری داد. طی مصاحبه‌ی پس از پایان بازی هم از موضوع تعویضش به سرعت گذر کرد و از تابعیت از دستورات سرمربی حرف زد و گفت: «نظر آقای نکونام برایم محترم است و اگر ایشان در هر دقیقه از بازی صلاح بداند از زمین خارج می‌شوم».

 رفتارها و حرف‌های عباس‌زاده نشان از درک درست او از کار تیمی دارد؛ محوریت مجموعه بر شخص نیست و همگی برای موفقیت نساجی مازندران تلاش می‌کنند. طی فصل گذشته، پس از بازگشت محمد به نساجی نیز شعارها و تشویق‌‌های ورزشگاه وطنی بر روی او متمرکز بود اما در مصاحبه‌ای بیان کرد که هواداران بهتر است کل تیم را تشویق کنند و نه یک فرد را. محمد که به مرز پختگی رسیده است، به راحتی اسیر جو سکوها نمی‌شود و درک خود از کار تیمی را به هواداران و سکوها انتقال می‌دهد. او خود را در اختیار نساجی می‌داند و برای موفقیتش در کنار دیگر بازیکنان تلاش می‌کند.

 به علاوه، دیگر نکته‌ی مثبتی که از عباس‌زاده طی فصل اخیر دیده شد، انتقال روحیه‌‌ و تلاش برای حفظ انسجام مجموعه‌ی نساجی است. او که "می‌جنگیم" را میان نساجی‌چی‌ها جا انداخت، با استمرارِ باور به کار تیمی به همگان نشان داد که موفقیت در گرو یکپارچگی است. در راه پر فراز و نشیب لیگ برتر، تکیه‌ی کار گروهی برای شخص نیست و حتی خود محمد هم قطعه‌ای از این مجموعه است و همه اعتقاد دارند که در کنار یکدیگر برای موفقیت "می‌جنگیم".

 

✍️ نویسنده: ساسان طالبی

Middle Add