چاپ کردن این صفحه

قابل توجه هواداران نساجی؛ به خودمان ظلم نکنیم!

 تبَریکا - تا ساعاتی دیگر نساجی مازندران اولین دیدار خود را در فصل ۹۸-۹۷ لیگ برتر در ورزشگاه خود و با حضور هوادارانش برگزار می‌کند. اتفاقاتی که در بازی دوستانه میان نساجی مازندران و سایپا تهران رخ داد، بسیاری از هواداران را ناراحت کرد، چرا که اندک افرادی وجه‌ی مثبت نساجی را در میان رسانه‌ها خراب کردند. فارغ از ریشه‌یابی اتفاقات، که البته پیش‌تر توسط تَبَریکا مورد بحث قرار گرفت، بیایید تصور کنیم که این اتفاق (یا دیگر تخلفاتی نظیر آن) در یک بازی رسمی رُخ می‌دهد. قوانین در این ارتباط چه می‌گویند؟ اگر احتمال مجازات از طریق محرومیت از حضور هواداران در ورزشگاه را کنار بگذاریم، قوانین، مجازات‌ مالی سنگینی را در نظر گرفته است. در مجازات تخلفات هواداران ذیل ماده ۸۶ کمیته انضباطی، تحت عنوان «نظم و امنیت در مسابقات» چنین آمده است:

ب - پرتاب اشیاء (از یک الی پنجاه شیء، حداقل یکصد میلیون ریال و چنانچه بیش از پنجاه شیء پرتاب شود، حداقل دویست میلیون ریال)

ج - اقدام به آتش‌بازی با وسایل آتش‌بازی یا مشتعل‌ کردن هر چیز دیگر یا پرتاب مواد محترقه (از یک الی سه مورد، حداقل یکصد میلیون ریال و چنانچه بیش از سه مورد باشد، حداقل دویست میلیون ریال)

د - استعمال لیزر یا وسایل مشابه (حداقل یکصد میلیون ریال)

ه - استفاده از حرکات بدن، شعار‌ها، و... (هر یک از مجازات‌های قانونی مقرر در این مقررات به تشخیص رکن قضایی در مورد باشگاه متخلف قابل اجرا می‌باشد)

با یک حساب سرانگشتی می‌توان دریافت که مجموع کوچکترین خطاها از جانب هواداران، باشگا‌ه‌ها را محتمل پرداخت مبلغی نزدیک به ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان می‌کند. اگر این باشگاه، باشگاهی خصوصی نظیر نساجی مازندران باشد که با هزینه‌ی شخصی اداره می‌شود، این مبلغ هزینه‌ی کمی به حساب نمی‌آید. دور از انصاف خواهد بود اگر توجهی به این مسئله نداشته باشیم و با خویشتن‌داری از تیم و باشگاه‌مان حمایت نکنیم. باشگاهی که برای تیم خود هزینه‌های کلانی کرده است و با برنامه در حال پیشرفت است. همه‌ی ما در قبال حفظ نظم ورزشگاه و در قبال جایگاه و نام بزرگ نساجی مسئولیم و نباید اجازه‌ی اعمالی را بدهیم که ظلمی آشکار به خودمان است.

 

 

Middle Add