چاپ کردن این صفحه

صعود مازندران به لیگ برتر؛ نگاه کشوری به فضای رسانه‌ای استان

تبریکا – با توجه به حضور نساجی به عنوان نماینده مازندران در لیگ برتر بعد از 12 سال، حالا باید نقش رسانه‌‌های استان در نشان دادن چهره قرمزپوشان در سطح اول کشور را کلیدی ارزیابی کرد. با در نظر گرفتن گستردگی شبکه‌های مجازی در سال‌های اخیر، شاهد هستیم که وبسایت‌های ورزشی محلی چندان روزهای پرفروغ قبل را ندارند. غالبا دیده می‌شود که بیشتر انرژی در نشر اخبار در شبکه‌های مجازی و آن هم بدون دسته‌بندی اخبار در خود وبسایت سپری می‌شود؛ رسانه‌های رسمی و غیر رسمی که حالا در مجموع شاید بیش از 100 کانال تلگرامی را شامل می‌شود.

نقش هیئت فوتبال استان مازندران که در دو سال اخیر فعالیت‌های چشم‌گیرتری نسبت به تمام دوران قبلی دارد، برای سازماندهی و حمایت از وبسایت‌های فعال در این‌جا خودنمایی می‌کند. روابط عمومی هیئت فوتبال در فصل گذشته با تلاش فراوان و حمایت جالب توجه خود از خبرنگاران استانی و تهیه کارت سازمان لیگ آن هم به عنوان تنها استانی که نماینده لیگ برتری نداشت، عملکردی موثر را در بین تمام هیئت‌های کشور به ثبت رساند. تعامل با رسانه‌های استانی و حضور بسیاری از خبرنگاران و عکاسان برای پوشش بازی‌های مهم لیگ برتری یا ملی در ورزشگاه آزادی دیگر عملکردی است که در دو فصل اخیر به یاد می‌آوریم که در نوع خود برای این استان بدون نماینده لیگ برتری کار بسیار بزرگی بوده است. عواملی که با وجود دور بودن مازندران از لیگ برتر، رتبه سومی این هیئت در کل کشور را به همراه داشت که دستاورد قابل توجهی بوده است.

با توجه به بازگشت مازندران به لیگ برتر، حالا رویکردها تغییر کرده و سطح اطلاع‌رسانی‌ها در استان مازندران بالاتر رفته و اخبار پیرامون نساجی بیش از گذشته در کل کشور بازخورد خواهد داشت. جلسه اخیر روابط عمومی‌های هیئت‌های شهرستانی در آمل و حضور رییس هیئت فوتبال و مدیر روابط عمومی، این امید را در دل رسانه‌های استان کاشته که بیش از گذشته حمایت خواهند شد. امیدواریم همین روند رو به رشد در آینده حفظ شود و همچنان شاهد این تعامل میان رسانه‌ها و هیئت فوتبال استان جهت شکوفایی بیشتر فضای رسانه‌ای در استان مازندران باشیم؛ استانی که همانند پرورش ورزشکاران ملی در رشته‌های مختلف از جمله فوتبال، فعالان رسانه‌ای بزرگی هم دارد که با تلاش فراوان شاهد حضور آن‌ها در رسانه‌های بزرگ کشوری هستیم.

Middle Add