چاپ کردن این صفحه

بحث داغ تحریریه تبریکا؛ بهترین خرید نساجی چه کسی بود؟ (1)

تبریکا - از حامد لک و امید سینک تا حامد شیری و صادق بارانی. بحث برای انتخاب بهترین خرید این فصل نساجی در تحریریه تبریکا به قدری داغ شد که هیچکس رضایت نمی‌داد به گزینه‌ای واحد برسیم. به همین خاطر همه نظرات را گرد هم آوردیم و منتشر کردیم. سینا معتقد بود که حضور حامد لک از پدر و مادر خوب هم مهم‌تر است. دکتر بهزادی امید سینک را بهترین خرید تیمی می‌داند که محمد عباس‌زاده در ترکیب دارد. شهاب و زاوش هم در تصمیمی احساسی، روی حامد شیری توافق کردند. در این گزارش، نظر اعضای تحریریه و چند تن از هواداران نساجی را می‌خوانید که بهترین خرید این فصل نساجی را انتخاب کرده‌اند. شما هم می‌توانید در قسمت «ارتباط با ما» دلایل‌تان را برای بهترین خرید نساجی ارسال کنید و با نام خودتان در سایت و کانال تبریکا منتشر کنیم.

 

محمد امین صادقی: علی‌اصغر عاشوری
فوتبال ایران در سال‌های اخیر به شدت از بازیکنان خلاق خالی شده. فوتبالیست‌هایی که بتوانند به خوبی در پشت مهاجمان و وینگرهای تیم وظیفه بازیسازی و خلق موقعیت را بر عهده بگیرند. در چنین برهوتی نساجی توانست یکی از بهترین‌های این پست را جذب کند. با توجه به این مسئله علی اصغر عاشوری بهترین خرید نساجی در فصل نقل و انتقالات می‌تواند لقب بگیرد.

 

سامان افزا: ابوالفضل علایی
خرید بازیکنانی با قابلیت بازی در چند پست، استراتژی جالب نکونام در انتخاب بازیکنان و به خصوص مدافعان این فصل نساجی است. ابوالفضل اعلایی، از معدود خریدهای نساجی است که  به صورت تخصصی در قلب دفاع توپ می‌زند و در دو فصل گذشته در پستی دیگر به کار گرفته نشده. باهوش بودن نسبت به هندسه بازی و در نتیجه موفقیت قابل توجه در قطع پاس و دفع توپ حریفان، مشخصه اصلی علایی در بازی‌های فصل گذشته لیگ برتر بوده. دقت بالا در ارسال پاس برای شروع بازیسازی و همچنین نرخ موفقیت نسبتا خوب این بازیکن جویای نام در دوئل‌ها، از نگاه تیزبین نکونام دور نماند و باعث سفر این مدافع از جنوب به سمت شمال شد‌. در این فصل بیشتر از علایی خواهیم شنید. مدافع قلدر و چغری که در عین جوانی، پرتجربه نشان داده و سابقه بازی و گل آسیایی هم در کارنامه خود دارد.

 

سینا زارع: حامد لک
به قول عبدالله ويسي دروازه‌بان خوب از پدر و مادر خوب هم بهتر است. نساجي برای لیگ برتر دروازه‌بانی را به خدمت گرفته كه فصل گذشته در ٢٥ بازي ميانگين گل خورده‌اش براي هر بازي كمتر از يک گل بوده. حامد لک حدود ٣٠٪؜ بازي‌های فصل را هم کلین‌شیت کرده است. پارسال اهمیت یک گلر خوب را مجتبی روشنگر نشان داده بود و امیدواریم این پله‌های صعود با لکِ باتجربه و ملی‌پوش ادامه پیدا کند. دروازه‌بانی که در دوره کی‌روشِ سخت‌پسند هم لباس تیم ملی را به تن کرد و توانایی‌هایش را به اثبات رساند.

 

حسین بهزادی: امید سینگ
به‌جز نفت مسجد سلیمان و تاحدودی استقلال، هیچ تیم لیگ هجدهم شناخت کاملی از نساجی ندارد و مدت‌هاست با این تیم مسابقه نداده است. نیازی هم نیست نساجی را موشکافی کنید تا به اهمیت محمد عباس‌زاده در خط حمله تیم پی ببرید. اتفاقی که باعث ایجاد فشار روی آقای گل تیم می‌شود. راه‌ در روی این فشارها برای عباس‌زاده، حضور وینگری سرعتی، تکنیکی و گلزن است. قابلیت‌هایی که در بازی امید سینک قابل مشاهده است. سینک سال قبل در لیگ برتر 4 گل زده و یک پاس‌گل داده تا نشان دهد که توانایی برداشتن قسمتی از این فشارها را از روی دوش عباس‌زاده دارد.

 

معین نادری: صادق بارانی
بین همه خریدهای خوبی که داشتیم، صادق بارانی را «آس» خریدهای این فصل می‌دانم. هافبک دفاعی جنگنده و باتجربه‌ای که هنوز جنگ روانی‌اش مقابل طارمی و پرسپولیس را فراموش نکرده‌ایم. ضمن این که شوت‌های تماشایی فصل قبل‌اش هم امیدوارمان می‌کند که در صورت گره خوردن مسابقه، شخصا بازی را برای نساجی در بیاورد.

 

فرهاد قاسمی: فرشاد فرجی
اول از همه باید به بومی بودنِ فرجی اشاره کنم که باعث می‌شود جایگاه ویژه‌ای بین هواداران پیدا کند. توانایی‌های فنی فرشاد هم چه در لیگ برتر و چه لیگ یک اثبات شده است. بازیکنی که سابقه همکاری با نکونام را دارد و در کلین‌شیت‌های فصل قبل خونه‌به‌خونه سهم پررنگی داشت. فرجی در چند پست هم قابلیت بازی دارد و دیگر نمی‌خواهد مثل قرارداد با راه‌آهن، به عقب برگردد.

 

شهاب فلاح‌نژاد: حامد شیری
یکی از به یادماندنی‌ترین نساجی‌ها برای من، تیم یحیی گل‌محمدی بود. فصلی که حامد شیری برای اولین بار از هافبک دفاعی به قلب دفاع آمد و زوج دلمیر بایا را تشکیل داد. آن سال باتلاق وطنی تنها رقیب جدی نساجی بود و بالاخره موفق شد که جلوی تحقق آرزوی یک استان را بگیرد. حالا خوشحالم که این بار شیری را در لیگ برتر و با لباس نساجی می‌بینم. خریدی که بیشتر از منطق، احساسم را جریحه‌دار کرده است.


زاوش گرایلی: حامد شیری
من هم مثل شهاب خیلی سراغ جزییات فنی نمی‌روم و از روی قلبم می‌گویم که از بازگشت حامد بیشتر از همه خریدهای خوب‌مان خوشحال شده‌ام. بازیکنی که برای زندگی‌اش برنامه دارد و سال‌ها تلاش کرده که مثل بقیه نباشد، در قلب من جایگاه ویژه‌ای را به خودش اختصاص می‌دهد. به خانه‌ات خوش آمد استیو جرارد.

امشب منتظر قسمت دوم این گزارش باشید. درگیری‌ها ادامه دارد!

Middle Add