چاپ کردن این صفحه

جانشین حامد لک در گفتگو با تبریکا از نقاط ضعف و قوتش می‌گوید

 

? تبَریکا - محمدامین رضایی دروازه‌بان جوان آملی با درخشش در بازی با فولاد نقش مهمی در اولین پیروزی نیم فصل دوم نساجی داشت. به همین بهانه دقایقی با او همکلام شدیم.

 

❓اولین بار در نیم فصل اول و در بازی با نفت مسجدسلیمان درون دروازه قرار گرفتی. از نخستین تجربه لیگ برتری‌ات بگو

?خدا را اول شکر کردم که اولین بازی‌ام در لیگ برتر با اولین برد تیم و کلین شیت همراه بود. حس و حال خیلی خوبی بود که هواداران صبورمان را خوشحال دیدم. واقعا اشک از چشمانم جاری شد.

 

❓ شروع فوق‌العاده‌ات در آغاز نیم فصل دوم در مقابل تراکتور و فولاد باعث شد خیلی مورد توجه قرار بگیری.

?این دو بازی واقعاً بازی‌های پرفشاری بود و محک خیلی سختی محسوب می‌شد. تراکتور یکی از پرستاره‌ترین تیم های لیگ است. فولاد هم در چند هفته اخیر با اضافه شدن آقای قطبی واقعاً با برنامه بازی می‌کردند. خدا را شکر که توانستم با کمک بقیه بچه‌ها سربلند از زمین خارج شوم تا شرمنده هواداران خوبمان و کادر فنی نشوم. این اعتمادی که به من شد مسئولیتم را سنگین‌تر می کند و تمام تلاشم را می‌کنم که هر زمان درون دروازه قرار گرفتم بهترین عملکردم را نشان بدهم.

❓کمی در مورد اعتمادی که نکونام و حالا جلالی بهت کردند توضیح بده

?از آقای جواد نکونام واقعا از صمیم قلب ممنون هستم که استارت کار من در لیگ برتر زدند و به من اعتماد کرد. از آقای مجید جلالی هم تشکر می‌کنم با وجود بازی‌های سخت و حساس بهم اعتماد دوباره کردند. این اعتماد برای من ارزش خیلی زیادی دارد و تمام تلاشم می‌کنم از این فرصت استفاده ۱۰۰ درصدی کنم.

 

❓ امین تو در این چند بازی بارها نشان دادی که شوت‌گیر خوبی هستی و واکنش‌های سریع خوبی داری، این مهارت را چگونه بدست آوردی؟

 

?با مربی‌های گلرهای زیادی کار کردم. هر دروازه‌بانی مثل هر انسانی نقاط ضعف و قدرت دارد و همه دروازه‌بان دنیا دارای نقاط ضعف و قدرتی هستند. ولی خدا را شکر به نظر تمام مربی گلرهای که داشتم دلیل این توانایی من به خاطر پاهای قوی‌ام هست که باعث می‌شود واکنش‌های سریع‌ای در این موارد داشته باشم.

❓و اینکه کمی در خروج‌ها هنوز مشکلاتی داری در این مورد چه نظری داری؟

?خروج بد من در بازی پرسپولیس به نظرم به چشم آمد. در بازی‌های دیگر به نظر خودم بهتر شدم و روی آن تمرکز کردم تا رفع کنم. شک نکنید تمام تلاشم را می‌کنم که هر روز کیفیت فنی خودم را بهتر و بهتر کنم.

❓با وجود اینکه تنها 21 سال سن داری اما در هر 4 بازی سختی که در ترکیب قرار گرفتی با اعتماد به نفس و خیلی خونسرد بودی

?یه حسی درون من به وجود میاد که بعضی‌ها به آن غیرت می‌گویند. اما من آن را مسئولیت‌پذیری می‌دانم‌. این حس باعث می‌شود که به قول معروف بعضی اوقات گلرها محو بازی می‌شوند. ولی من در طول بازی سعی می کنم همیشه با تمرکز بالا به مسئولیتی که دارم فکر کنم. دلیل دیگر خونسردی من به جو ورزشگاه وطنی مربوط است. واقعا در وطنی خیلی خیلی راحت بازی می‌کنم‌. چون چند سال اینجا حضور دارم و تماشاگرها واقعا انرژی فوق العاده ای به من منتقل می کنند که از این بابت از آنها ممنونم.

❓و شعار «امین بچه آمل» چه حسی نسبت به این شعار داری؟

? (می خندد.) با این شعار مو به تنم سیخ می‌شود. از اینکه هواداران اسم شهرم را صدا می‌زنند حس خیلی خوبی دارم. خدا را شکر رابطه دو تا شهر با هم ‌خوب است و در این دیدار لیدرها و هوادران آملی هم برای دیدن بازی به ورزشگاه آمدند.

❓حرف پایانی

?می خواهم از مجتبی روشنگر تشکر ویژه کنم. واقعا هر وقت بهش زنگ می‌زنم خیلی بهم چه از نظر فنی و چه روحی و روانی کمک می‌کند. آقا مجتبی با راهنمایی‌هایش همیشه بهم اعتماد به نفس می‌دهد. از اسکندر خاوری‌نژاد،فرشاد قدیری و حسین تراپور هم ممنون هستم که به من در این ۳ سال خیلی چیزهای یاد دادند. انشالله با حمایت مالکان و مدیرعامل تیم روزهای خوبی به کمک هواداران برای مردم بسازیم.

✔️ حجت معیری

Middle Add