چاپ کردن این صفحه

احمد عبدالله‌زاده در گفتگو با تبریکا: نکونام مهمترین دلیل انتخاب نساجی بود/ جو وطنی وصف‌ناپذیر است

 

تبَریکا - بعد از نمایش‌های درخشان احمد عبدالله‌زاده در لباس نساجی مازندران تصمیم گرفتیم دقایقی با این هافبک جنگنده همکلام شویم.

 کار کردن با نکونام را چطور می‌بینی؟

من در مقطعی کوتاه در تیم ملی و در اردو پرتغال کنار آقا جواد بازی هم کردم. ایشان اسطوره کشورمان هستند و از کار کردن با ایشان لذت می‌برم. کل تیم از کار کردن با ایشان راضی هستیم. آقا جواد به خوبی بازیکنان را درک می کنند‌. یکی از مهمترین دلایل انتخاب نساجی هم خود آقا جواد بودند. تمرینات ما واقعا به روز است و حتی مربی خودشان در اوساسونا آقای په په لوسائدا را به ایران آورند. در کنار خود آقا جواد آقایان رجبی، هاشمی‌نسب، کیانوش رحمتی حضور دارند که خود فوتبالیست‌های بزرگی بودند و ما بازیکنان داریم خیلی چیزها از این عزیزان یاد می گیریم و تیم روز به روز دارد بهتر می‌شود. اگر اشتباهات داوری و بدشانسی نبود تیم ما الان جزو تیم‌های بالانشین جدول بود.

 در مورد شادی آخر بازی کمی توضیح بده.

 موقع گرم کردن به بازیکنان گفتم باید با همدلی بازی را ببریم که دل هواداران شاد کنیم و با هواداران به جشن و رقص بپردازیم. خدا را شکر بازی را بردیم و چون رقص شمالی بلد نبودم با امید سینک به رقص جنوبی پرداختم (می‌خندد).

 ادامه راه نساجی در لیگ را چگونه می‌بینی؟

 تیم ما تا الان بازی‌های خوبی ارائه داد و به اصطلاح یقه خیلی از تیم‌ها را گرفت. همگان دیدند که چگونه پدیده صدرنشین جلو ما دفاع می کرد‌‌. ان‌شاءالله با کسب امتیازات لازم در بازی های آینده و همچنین تقویت تیم در نیم فصل دوم قطعا با حمایت هواداران عاشق تیم که همواره به معنا واقعی یار دوازدهم بودند تیم به رده های بالا صعود می کند و امتیاز گرفتن از نساجی برای تیم های دیگر سخت می شود. جا دارد اینجا از تلاش‌های مالکان محترم آقایان صنیعی فر و حدادیان و مدیر عامل تیم آقا علی امیری و فرزاد مجیدی تشکر کنم.

 در این مدت هواداران نساجی را چگونه دیدی؟

 من سال گذشته بازی‌های نساجی در لیگ دسته اول از تلویزیون می‌دیدم ولی تجربه بازی کردن در وطنی نداشتم. واقعا بازی در وطنی لذت بخش است. من نمی‌توانم وصفی در مورد هواداران و ورزشگاه بگویم‌. ان‌شاءالله با حمایت هواداران که برایشان برد و باخت فرقی ندارد و فقط حمایت از تیم مهم است روزهای خوبی بسازیم.

 هماهنگی خوبی با عاشوری داری. این درک متقابل چقدر در طول بازی کمک تان می‌کند؟

 با توجه به سال گذشته شناختی خوبی از هم داشتیم و داریم. نوید عاشوری یکی از بهترین هافبک نفوذی و پاسورهای ایران است. در کنار نوید ما محمد آبشک و مهرداد عبدی را داریم که بازی‌های خوبی انجام می‌دهند. در کل تیم خوبی داریم از حامد لک تا محمد عباس‌زاده همه قبلا ثابت کردند که بازیکنان با کیفیت و خوب فوتبال ما هستند. ما مهره‌های خوبی داریم که بازی کردن کنار آنها لذت‌بخش است.

 چقدر امیدوار هستید دوباره به تیم ملی دعوت شوید؟

 من سال گذشته در تمامی اردوها حضور داشتم و حتی بازی هم ‌انجام دادم. و از دیدگاه آنالیزهای برنامه ۹۰ دارای بهترین عملکرد بودم. اما متاسفانه در باشگاه اتفاقاتی رخ داد که نتواستم در چند بازی آخر بازی کنم و جام جهانی از دست دادم. در فصل جدید هم خدا شکر خوب کار کردم و مربیان هم از عملکردم رضایت دارند. با وجود آقا جواد که خودشان هافبک دفاعی بودند اوضاع امسال برایم بهتر شد زیرا ایشان تمام نکات ریز را بهم می‌گویند. احساس می‌کنم و دلم روشن است که به زودی دوباره به تیم ملی دعوت می‌شوم.

 بازی با نفت آبادان تیم سابقت را چطور می‌بینی؟

 نفت مربی خیلی خوب و با دانش و فوتبال فهمی دارد. صنعت الان روزهای خوبی دارد. اما ما برای برد به میدان می‌رویم و باید پیروز شویم‌.

✔️ مصاحبه: حجت معیری

Middle Add