چاپ کردن این صفحه

پرونده ویژه؛ آیا وطنی میزبان نساجی-استقلال خواهد بود؟

 تبریکا- درست یک هفته مانده به بازی نساجی-استقلال تهران که باید در ورزشگاه شهیدوطنی برگزار شود. اما بخشی از کار بازسازی ورزشگاه قائمشهر به اتمام نرسیده است. نامه ششم شهریور سازمان لیگ به باشگاه نساجی که خواستار تکمیل بازسازی وطنی و اجرای تعهد اداره کل ورزش استان مازندران پیش از بازی نساجی و استقلال شده بود ابهاماتی را برای هواداران نساجی ایجاد کرده که آیا میزبانی نساجی به خطر افتاده است؟ در این گزارش گفت‌وگوهایی اختصاصی با رضا درویشی رییس هیئت فوتبال و فرشید قدیمی رییس اداره تربیت‌بدنی شهرستان داشته‌ایم تا شما هواداران در جریان آخرین اخبار و اطلاعات قرار بگیرید.

"رضا درویشی" رییس هیئت فوتبال قائمشهر در این باره به خبرنگار تبریکا گفت: به صورت کلی ساخت و بازسازی ورزشگاه در اختیار هیئت فوتبال نیست و قراداد همه پیمانکاران حاضر با اداره ورزش ثبت شده است. ما بنا بر وظیفه پیگیر؛ و مرتب هم با مسئولان شهر و استان در تماس هستیم. قول‌هایی هم داده شده که امکانات مالی لازم پیمانکاران فراهم خواهد شد. پیمانکاران هم قول داده‌اند تا پیش از بازی با استقلال، رختکن تیم مهمان و سرویس بهداشتی آماده شود.

"فرشید قدیمی" رییس اداره تربیت‌بدنی هم درباره شرایط ورزشگاه و مراحل بازسازی آن گفت: در ابتدا باید از همه تشکر کرد. از هواداران تا همه مسئولان کمک کردند تا ما 3 بازی خانگی را در این ورزشگاه برگزار کنیم. بخش بزرگی از کار هم انجام شده است. از بهره‌برداری سکوی ضلع شرقی تا برج‌های نوری و اسکوربورد. بخش زیرین سکوی ضلع شرقی باقی مانده که پیمانکاران و کارگران به طور پیوسته مشغول کار هستند. بنده شخصا روزانه چند بار به ورزشگاه می‌روم و مراحل کار را می‌بینم. وقفه‌ای در کار نیست. چندین تیم کاری روی نقاط مختلف مشغول کارند. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که ورزشگاه برای بازی با استقلال در 31 شهریور آماده شود. انشالله که سازمان لیگ هم همکاری‌های لازم را با ما داشته باشند. ما 3 بازی اخیر خانگی نساجی را در همین ورزشگاه برگزار کردیم و مشکلی هم نداشتیم. برخلاف مشکلاتی که در ورزشگاه‌های مختلف کشور وجود داشته است. ما برای بازی با استقلال هیچ مشکلی نداریم.

رییس اداره تربیت‌بدنی درباره تکمیل بازسازی ورزشگاه وطنی و قول‌ها و وعده‌های ویژه‌ای که در تابستان در حضور وزیر ورزش و مسئولان بلندپایه استانی به هواداران داده شده بود هم گفت: ما الزامات برگزاری بازی در ورزشگاه را فراهم کرده‌ایم. بدون نورافکن‌ها و اسکوربورد بازی انجام نمیشد. سکوهای تماشاگران هم اضافه شده و بهره‌برداری می‌شود. در حین بازسازی مشکلات اقتصادی ویژه‌ای در سطح کشور به وجود آمد که روند مالی مجموعه را با مشکل روبه‌رو کرد. این هم وضع سرتاسری است و روزهای سختی پیش رو داریم. همه باید شرایط را درک کنیم. ما همچنان سعی در نزدیک شدن به استانداردها داریم و کار را پیش می‌بریم و پیمانکار بر اساس دستورکار پیش می‌رود. بخشی از مطالبات پیمانکاران پرداخت شده و بخشی هم با قول‌هایی که از طرف وزارت ورزش و استانداری داده شده به زودی پرداخت می‌شود تا کار سرعت بیشتری بگیرد. با همه این کمبودها کار متوقف نشده است. کیفیت کار هم برای ما بسیار مهم است و ما نظارت لازم و کافی را داریم. به هر حال مسئول و بهره‌بردار این پروژه اداره تربیت‌بدنی است و ما نمی‌خواهیم کاربه شکلی انجام شود که در مدت کوتاهی نیاز دوباره به بازسازی یا تعمیر مجدد داشته باشد.

"قدیمی" درباره شرایط مالی گفت: پروژه ورزشگاه وطنی یک پروژه استانی است و بودجه آن از استانداری تعیین و تامین می‌شود. بودجه هم ردیف و زمان‌بندی دارد. پروژه بازسازی وطنی با توجه به این که در میانه‌های سال تصمیم‌گیری و اجرای آن شروع شد در بودجه سال 97 تعریف نشده و خارج از برنامه بود؛ و با مساعدت مالی ویژه تا به اینجا پیش رفته است. انشالله در بودجه سال 98 اعتباراتی لازم مختص این پروژه در نظر گرفته خواهد شد.

Middle Add