چاپ کردن این صفحه

مصاحبه اختصاصی تبریکا با ولسیانی؛ از دیدن این همه هوادار شوکه شدم

تبَریکا- به سراغ بازیکن خارجی و تازه‌وارد نساجی مازندران، جیورجی ولسیانی، رفتیم و با او درباره‌ی گذشته و حالش هم‌صحبت شدیم. آنچه در ادامه خواهید خواند، مصاحبه‌ی مختصر ما با این بازیکن گرجستانی است.

سلام جیورجی ولسیانی عزیز، ممنون از اینکه این وقت را برای مصاحبه در اختیار ما قرار دادی. مستقیم برویم سراغ سوألات. برای اولین سوأل، لطفاً بیوگرافی کوتاهی از خودت بگو. و اینکه از کجا فوتبال را شروع کردی و در چه باشگاه‌هایی حضور داشتی؟

خوب، اسمم جیورجی ولسیانی‌ست (Giorgi Gvelesiani) و ۲۷ سال دارم، از گرجستان، شهر تفلیس. فوتبالم را از دینامو تفلیس شروع کردم و تقریباً تمام دوران فوتبالی‌ام را آنجا سپری کردم. موقتاً به تیم اوکراینی وولین لوتسک پیوستم اما پس از چند ماه دوباره به دینامو تفلیس برگشتم.

بازی در ذوب‌آهن اصفهان اولین تجربه‌ی تو در ایران بود، درست است؟ چطور بود؟ در ایران احساس راحتی میکنی؟

بله، ذوب‌آهن اولین تجربه‌ی من در ایران بود، فصل گذشته در آنجا بازی می‌کردم. در ابتدا سازگار شدن برایم سخت بود، چون از خانواده و کشورم دور بودم. اما تمام بازیکنان حامی‌ام بودند و زود با لیگ فوتبال ایران سازگار شدم. بازخوردهای اول خیلی عالی بود. اصفهان شهر خوبیست و من از این شگفت‌زده شدم که مردم ایران خیلی به فوتبال علاقه‌مندند. تقریباً در هر دیدار تمام ورزشگاه‌ها مملو از تماشاچی بود و این واقعاً قابل احترام است.

حالا در نساجی هستی، تیمی که در ایران، مخصوصاً در استان‌های شمالی طرفداران بسیاری دارد. چطور و چرا تصمیم گرفتی که به این باشگاه بپیوندی؟ از احساس الآنت بگو.

این فصل با نساجی مازندران قرارداد امضاء کردم و فکر می‌کنم انتخاب درستی است. این تیم تازه به لیگ برتر آمده است اما رؤیاهای بزرگی همراه با سرمربی فوق‌العاده و کادر حرفه‌ای خود در سر دارد. واقعاً حضور در هر جلسه از تمرین لذت‌بخش است. واقعاً شوکه شدم وقتی به قائمشهر آمدم و ورزشگاه را پر از هواداران فعال و دوست‌داشتنی دیدم. می‌خواهم بسیار از آن‌ها تشکر کنم و بگویم برای تیم آرزوی فصلی خوب دارم.

وضعیت فعلی‌ات چطور است؟ از کار کردن با کادرفنی و نکونام برایمان بگو.

وضعیت فعلی من و هدف اصلی‌ام این است که به ۱۰۰٪ آمادگی برای مسابقات دست پیدا کنم چرا که کمی دیرتر از دیگران به تیم اضافه شدم. درباره‌ی نکونام فقط نکات مثبت برای گفتن وجود دارد، تا به حال دیدگاه و رفتار او بسیار خوب بود و یک عنصر انگیزه‌دهنده‌ی فوق‌العاده برای ما در این فصل است.

فکر میکنی چه زمانی برای بازی کردن حاضر و آماده بشوی؟ تو در پست دفاع آخر و هافبک دفاعی قابلیت بازی داری، ترجیحت کدام پست است؟

بستگی به مربی دارد، هر وقت که تصمیم بگیرد حاضرم تا بهترین عملکردم را در زمین مسابقه داشته باشم. و درباره‌ی پستم باید بگویم، جایی که در آن بازی خواهم کرد بستگی به مربی دارد و او هر کجا من را قرار بدهد، بازی خواهم کرد.

حرفی برای هواداران نساجی داری؟

زنده باد نساجی! ما با هم میتوانیم هر کاری انجام بدهیم.

 

 مصاحبه و ترجمه: ساسان طالبی

Middle Add