چاپ کردن این صفحه

تمام رکوردهای تاریخ نساجی؛ از طلسم نادر تا وفای به عهد عباس‌زاده

تبریکا– باشگاه نساجی در طول 60 سال گذشته با تمام فراز و نشیب‌ها در فوتبال کشورمان دوام آورد. تیم محبوب مازندران با وجود اینکه در کسب افتخار و جام توفیق خاصی نداشته اما چند رکورد جالب و منحصر به فرد از خود در فوتبال ایران به جای گذاشته که در این گزارش به آنها می‌پردازیم:

1- رکوردی که نادر دست‌نشان  از خود به جای گذاشته یکی از جالب‌ترین رکوردهای فوتبال ایران محسوب می‌شود که همچنان پس از گذشته ربع قرن کسی نتوانست آن را بشکند. کاپیتان تیم افسانه‌ای نساجی در فصل 72 لیگ آزادگان در ۸ بازی متوالی موفق به زدن 9 گل شد. در سال‌های اخیر بازیکنانی مانند فرهاد مجیدی و ساسان انصاری تا آستانه شکستن این رکورد پیش رفتند اما به نظر طلسم نادر به این زودی‌ها جابجا نخواهد شد تا این رکورد پس از سال‌ها همچنان به نام نادر دست‌نشان و باشگاه نساجی باقی بماند.

2- محمد عباس‌زاده در فصل 96-95 در لیگ یک توانست به همراه نساجی با 24 گل آقای گل مسابقات شود. تا به رکورد رضا نوروزی که در فصل 90-89 به همراه فولاد خوزستان همین تعداد گل را به ثمر رساند برسد.    

3- نساجی در پایان لیگ 73 از بالاترین سطح فوتبال کشور سقوط کرد و 24 سال طول کشید تا دوباره به بالاترین سطح برگردد. در این بین دو فصل را هم به دلیل مشکلات مالی در لیگ دو (سومین سطح فوتبال کشور) حضور داشت. بدین ترتیب نساجی با 22 سال حضور در لیگ دسته یک بیش از هر تیم دیگری سابقه حضور در این لیگ را دارد.

4- قائمشهر و انزلی در تاریخ فوتبال ایران تنها دو شهر غیر مرکز استان هستند که همزمان دو تیم در سطح اول کشور داشتند. فوتبال قائمشهر در اوایل دهه 70 با دو تیم نساجی و نفت در اوج قرار داشت.

5- دیدار نساجی و راه‌آهن تهران علاوه بر اینکه یک روز خاطره‌انگیز برای فوتبال مازندران بود، یک رکورد هم برای نساجی‌چی‌ها به ثبت رساند. حضور 25 هزار نفری در ورزشگاه تختی تهران رکوردی بی‌نظیر از هواداران نساجی بود که در تاریخ لیگ یک هیچ زمان تیمی نتوانست در یک دیدار خارج از خانه این تعداد هوادار را همراه خود داشته باشد.

6- تراکتور نخستین تیمی در تاریخ فوتبال کشور بود که توانست در ورزشگاه آزادی در مقابل سرخابی‌های پایتخت هواداران بیشتری به ورزشگاه بکشاند تا یک رکورد بی‌نظیر به نام خود ثبت کند. در این بین نساجی هم فصل گذشته این فرصت را پیدا کرد تا در جام حذفی در مقابل استقلال به دومین تیم ایران تبدیل شود که در ورزشگاه آزادی بیش از میزبان خود هوادار داشته باشد. 12 هزار هوادار نساجی در یک روز باشکوه چنان جوی در آزادی به راه انداختند که نساجی عملا بیش از استقلال هوادار در ورزشگاه داشت.

7- نساجی‌چی‌ها همواره به قدمت و اصالت خود می‌نازند. اینکه با تمام مشکلات توانستند تیم خود را سرپا نگه دارند تا نماد فوتبال مازندران در بالاترین سطح فوتبال کشور باقی بماند. اما به همان اندازه که نساجی‌چی‌ها روی نام "نساجی" و رنگ‌های اصلی باشگاه حساسیت دارند در مقابل تغییرات پیاپی آرم و لوگو باشگاه خود بی‌تفاوت بودند. به طوری که تا به حال 5 بار لوگو این باشگاه تغییر کرده که در نوع خود رکوردی محسوب می‌شود.

Middle Add