چاپ کردن این صفحه

گزارش اختصاصی؛ کدام مربیان لیگ برتر جهنم وطنی را تجربه کردند؟

 تبریکا - تا شروع لیگ هجدهم زمان چندانی نمانده است و تمامی تیم‌های مربیان خود را در لیگ برتر انتخاب کردند. به همین منظور سراغ مربیانی رفتیم که سابقه رویایی با نساجی مازندران در ورزشگاه شهید وطنی داشتند:

1- امیرقلعه‌نویی (سپاهان)

ژنرال فوتبال ایران در سال‌های ابتدایی مربیگری‌اش به همراه برق تهران در هفته پایانی فصل 81-80 لیگ آزادگان به مصاف نساجی رفت که با شکست 1-0 زمین مسابقه ترک کرد. لباس زرد آن روز نساجی هنوز در یادها باقی مانده.

2- فیروز کریمی (گسترش فولاد)

فیروزکریمی 4 بار مقابل نساجی در ورزشگاه وطنی حاضر شد. بار اول به همراه استقلال اهواز در فصل 80-79 در پلی‌اف که 2 بر صفر به نساجی باخت. بار دوم به همراه شهاب زنجان در فصل 82-81 به مصاف نساجی رفت که 1 بر صفر باخت. بار سوم با داماش گیلان در فصل 88-87 که با شکست سنگین 4 -1 او همراه شد و بار چهارم در فصل 89-88 با گسترش فولاد تبریز که توانست برای اولین بار در وطنی از نساجی امتیاز بگیرد و یک تساوی بدون گل به دست آورد.

3- داریوش یزدی (استقلال خوزستان)

مربی جوان این فصل استقلال خوزستان یک بار در فصل 94-93 با استقلال اهواز مقابل ببرهای مازندران قرار گرفت که با نتیجه 2 -0 شکست خورد و بازنده راهی اهواز شد.

4- علی دایی (سایپا)

شهریار فوتبال ایران در اواخر سال 92 در دیداری دوستانه برای اولین بار در قامت سرمربی با پرسپولیس به  مصاف نساجی رفت که با نتیجه 1-0 مغلوب شد. در مرتبه دوم علی دایی با نفت تهران در آبان ماه سال 95 در مسابقات جام حذفی در ورزشگاه وطنی به مصاف نساجی رفت که این بار 1 -0  به پیروزی رسید.

5- مهدی تارتار (پارس جم)

فصل 96-95 سرمربی پارس جم که آن روزها با این تیم در رقابت‌های لیگ دسته اول حاضر بود در هفته چهاردهم به مصاف شاگردان محمود فکری مربی آن روزهای نساجی رفت و در نهایت با تساوی 1-1 ببرهای مازندران را در ورزشگاه وطنی متوقف کرد.

6- یحیی گل‌محمدی (پدیده)

سرمربی یکی از دوست‌داشتنی‌ترین تیم‌های تاریخ نساجی در نیم فصل دوم فصل 96-95 در انتقالی عجیب سرمربی اکسین البرز شد و اولین گام بعد بازگشت دوباره به لیگ یک در ورزشگاه وطنی مقابل نساجی مازندران قرار گرفت. بازی که در نهایت با نتیجه 1-0 به سود اکسین به پایان رسید تا یحیی با دست پر قائمشهر را ترک کند.

7- علی نظرمحمدی (سپیدرود)

سرمربی این روزهای سپیدرود رشت به مالکیت تن‌زاده (سپیدرود این روزها با دو تیم و دو سرمربی تمریناتش را شروع کرد) که از قضا در نساجی نیز سابقه بازی دارد در فصل 96-95 و از هفته آخر دور رفت رقابت‌های لیگ دسته اول در ورزشگاه وطنی مقابل ببرهای مازندران قرار گرفت و در یک دیدار دراماتیک 1-2 مغلوب شاگردان مسگرساروی شد.

مربیانی مانند وینفرد شفر هم در مقابل نساجی مازندران در جام حدفی  قرار گرفتند اما ملاک حضور این مربیان در ورزشگاه وطنی قائمشهر بود.

Middle Add