چاپ کردن این صفحه

مدیریت متفاوت در وطنی؛ خوابیم یا بیدار؟

تبریکا - از فردای بازی با راه‌آهن و صعود نساجی، پروژه بازسازی وطنی شروع شد اما در همه روزها و هفته‌های ابتدایی نشانی از عزم جزم مسئولان برای به ثمر رساندن پروژه دیده نمی‌شد. در حالی که از شروع روند بازسازی تا اولین میزبانی نساجی در لیگ برتر کمتر از سه ماه زمان در اختیار بود.
در روزهای میانی تیرماه حتی برای چند روزی گوشه‌های مختلفی از کار، بسیار کند انجام می‌شد و بعضا به طور کامل متوقف شده بود تا گمانه‌زنی‌ها درباره انجام بازی‌ها در شهرهای مجاور و حتی تهران بالا بگیرد. اما هرچه به لیگ نزدیک‌تر شدیم، جنب‌وجوش و فعالیت در بین مدیران هم بیشتر شد و حالا در فاصله چند روز مانده به شروع لیگ، کار شبانه‌روزی در وطنی نشان از مدیریتی متفاوت در سطح استان دارد. همه، از استاندار و فرماندار تا مسئولان اداره ورزش و جوانان استان و دیگر مسئولان پای کار ایستاده‌اند و متعهد به انجام پروژه در فرصت کوتاه باقی مانده هستند.
بررسی شرایط مدیریت انواع پروژه‌های فنی و زیرساختی در سطح ورزشگاه وطنی در نقاط مختلف کشور و سابقه مدیریت در پروژه‌های استانی نشان از انجام یک پروژه بی‌سابقه در این مدت زمان کوتاه دارد. در همین یکی دو روز گذشته 4 نورافکن ورزشگاه نصب شده و به شکلی عجیب و خارج از عادت ما مردم، مدیران بخش‌های مختلف، زمان زیادی از شبانه‌روز را خارج از ساعت اداری به رسیدگی وضعیت ورزشگاه شهیدوطنی مشغول‌اند. سرعت اجرای هر بخش از پروژه بسیار فراتر از انتظار شده و گویا که ما مردم یا در ایران نیستیم یا این مدیریت به سبک تازه را در خواب می‌بینیم.
تبریکا پیش از این هشدار داده بود که رضایت مردم از مسئولان‌شان و شادی و نشاط اجتماعی مازندران به وضعیت ورزشگاه در هفته ابتدایی مرداد بستگی دارد. حالا و با رساندن وطنی به اولین بازی نساجی، با خوشحالی و رضایت قلبی این نوید را به مدیران دست‌اندرکار پروژه بازسازی ورزشگاه می‌دهیم که مردم شما را و کار بزرگ‎‌تان را فراموش نخواهند کرد. آن هم در شرایطی که حال و روز پروژه‌های عمرانی کشور چندان روبه‌راه نبوده. فضای روحی و روانی جامعه شرایط مناسبی را تجربه نمی‌کرده و این ایستادگی و جهاد شما پای کار، دل‌های هزاران مازندرانی را شاد کرد و جانی تازه به جامعه خسته و نه‌چندان امیدوارمان بخشید.
باشد که تجربه پروژه بازسازی وطنی الگو و نمادی بشود برای دیگر بخش‌های مدیریتی و مدیران و مسئولان و حتی مردم. الگویی از کنار هم بودن مردم و مسئولین و اعتماد به هم. الگویی از تلاش و البته مدیریت صحیح منابع و زمان. نمادی از موفقیت. برای رضایت و شادمانی همگانی. برای رشد و توسعه و پیشرفت.

Middle Add