چاپ کردن این صفحه

یادداشت؛ لطفا همراه با نساجی، بزرگ و لیگ برتری شوید!

 تبریکا - تغییر نساجی را به چشم در ماه‌های اخیر دیده‌ایم. تیمی که با نکونام و صنیعی‌فر جان گرفت و بزرگ و بزرگ‌تر شد. حرفه‌ای شد. حرفه‌ای‌تر شد و به لیگ برتر رسید. بعد از 24 سال.

ما چه شدیم؟ ما چه کردیم؟ هواداران نساجی باید همگام با تیم دوست‌داشتنی مازندران رشد کنند. بزرگ و حرفه‌ای شوند و برای حضور در لیگ برتر که بالاترین سطح فوتبال کشور است، آماده. غالب هواداران گام‌های مثبتی برداشته‌اند اما همچنان بخشی در اقلیت اما پر سر و صدا هستند که خیال چاله میدان و لیگ محلی در سرشان است که با و برای هر کسی شاخ و شانه بکشند و خود را تخلیه کنند.

باید بگوییم اشتباه گرفته‌اید! نه نساجی دیگر قرار است لیگ یکی باشد و نه لیگ برتر جایی است که برای آزمون و خطای رفتارهای شما زمان داشته باشیم. روی صحبت ما دقیقا با همان عده معدودی‌است که بازی با سایپا و دیدار شیرین‌ با نساجی محبوب‌مان بعد از مدت‌ها دوری را به کام ما و کادرفنی و بازیکنان تلخ کردند. ۵۰ نفر بطری پرت کردند؛ نزدیک به ۵هزار نفر از نیمه‌تمام ماندن بازی ناراحت شدند؛ داستان به پای همه نساجی‌چی‌هایی که در زیارکلا حضور داشتند یا نداشتند نوشته شد!

بعد از 24 سال نساجی به سطح اول فوتبال ایران برگشته و اجازه نمی‌دهیم به همین سادگی با آبروی یک استان و یک تیم ریشه‌دار و هواداران وفادارش بازی شود. اجازه نمی‌دهیم سر و صدای بی‌اهمیت نهایتا چند ده نفر، عشق‌بازی چندین و چند هزار نفر را به حاشیه بکشد. اجازه نمی‌دهیم تصویر جذاب ساخته شده از هواداران نساجی در رسانه‌های کشور به سادگی و با خطاهای عده‌ای در اقلیت، تغییر کند.

لیگ برتر پر است از مربیان و بازیکنانی که بخشی از انرژی خود را کاملا آگاهانه روی جنگ روانی می‌گذارند و هواداران و بازیکنان تیم‌های حریف را درگیر مسائلی هیجانی می‌کنند تا از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. نساجی و سکوهای گوش تا گوش هوادار نشسته‌اش هم سوژه فوق‌العاده‌ای‌است برای بازیکنانی مثل حاج‌محمدی و دیگرانی شبیه به او. آیا قرار است هر بازی اتفاق روز جمعه ورزشگاه زیارکلا را ببینیم؟

به آن دسته هوادار در اقلیت که به سادگی عصبانی و درگیر حاشیه و جنجال می‌شود از دست و دهان‌اش چیزها پرت می‌شود توصیه می‌کنیم اگر نمی‌توانید کنترل رفتار خود را در اختیار داشته باشید، یعنی هنوز نساجی لیگ برتری و بزرگ، برای قواره شما نامناسب است. لطفا وطنی و بازی‌های نساجی را فراموش کنید. به ورزشگاه‌هایی در لیگ‌های پایین‌تر بروید تا تجربه کنید و بزرگ‌تر شوید. به اندازه نساجی و لیگ برتر، رشد کنید‏‌‏، بعد روی سکوهای وطنی کنار چند هزار هوادار نساجی بنشینید و از فستیوال جذاب لیگ برتر لذت ببرید. تا آن روز، ما را با نساجی و لذت‌مان تنها بگذارید. شما تا بزرگ نشدید، سهمی از این لذت ندارید!

Middle Add