چاپ کردن این صفحه

حمیدرضا دیوسالار؛ شاگرد نیکِ نکونام

تبریکا- نساجی مازندران یکی از نخستین تیم‌هایی بود که تمرینات آماده‌سازی خود را آغاز کرد. جواد نکونام برای اینکه تیم دگرگون شده نساجی را برای شروع لیگ برتر به هماهنگی لازم برساند به سرعت خریدهای خود را در بازار نقل و انتقالات انجام داد. با این وجود در هفته اول و بازی مقابل ذوب‌آهن ناهماهنگی بین بازیکنان نساجی در خطوط سه‌گانه کاملا مشهود بود. ولی در بازی هفته دوم مقابل تراکتور شاگردان جواد نکونام عملکرد متفاوتی از خود به نمایش گذاشتند. یک بازی روان‌ و منطقی‌تر که به نسبت بازی نخست هماهنگی بسیار بیشتری در خطوطش قابل مشاهده بود.

نکونام در مقابل تراکتور تنها با یک تغییر نسبت به بازی با ذوب‌آهن تیمش را راهی میدان کرد. حامد شیری، فرشاد فرجی، مجتبی ممشلی و حمیدرضا دیوسالار چهار مدافع اصلی نساجی به همراه دو هافبک دفاعی این تیم یعنی مهرداد عبدی و محمد آبشک در این دیدار با عملکرد خوب خود عملا راه را برای نفوذ مهره‌های هجومی تراکتور بستند. در این بین چهار مهره هجومی نساجی سجاد آشوری، شاهین مجیدی، محمد میری و محمد عباس‌زاده هم با دوندگی بالا اجازه بازی‌سازی از عقب زمین را از بازیکنان تراکتور گرفتند. به طوری که اگر صحنه گل تماشایی آنتونی استوکس را کنار بگذاریم در طول 90 دقیقه فرصت آنچنانی در اختیار شاگردان جان توشاک قرار نگرفت.  

در این بین عملکرد حمیدرضا دیوسالار در سمت چپ خط دفاعی نساجی درخشان بود. دیوسالار با وجود اینکه چندان مدافع رونده‌ای نیست اما در این بازی بارها از سمت چپ نفوذ کرده و نقش کلیدی در حملات نساجی از سمت چپ داشت. او در نفوذهای خود توانست 1 پاس کلیدی ارسال کند و گل تساوی‌بخش نساجی هم روی ارسال دقیق او به دست آمد.

مدافع چپ نساجی در فاز دفاعی هم آمار فوق‌العاده‌ای به ثبت رساند. 10 عملکرد دفاعی موفق نشان می‌دهد او به خوبی از شرح وظایف تدافعی که نکونام به او سپرده برآمد. به طوری که تراکتور با 2 حمله کمترین میزان حملات را از سمت چپ نساجی طراحی کرد. در حالی که این رقم در سمت راست نساجی عدد 5 را نشان می‌دهد. عملکرد خوب دیوسالار در نهایت برای او نمره 7.57 را از متریکا به همراه داشت تا در تیم منتخب هفته دوم لیگ برتر قرار بگیرد./ منبع: تنها مرجع آماری فوتبال ایران "متریکا" metrica.ir


Middle Add