چاپ کردن این صفحه

به بهانه خرید ولسیانی؛ مرور همه بازیکنان خارجی نساجی

تبَریکا - جورج ولسیانی نهمین بازیکن خارجی باشگاه نساجی مازندران است. تا قبل از این ۲ بازیکن از برزیل، دو تا از بوسنی، ۲ بازیکن کامرونی و ۲ تا هم از مالی برای نساجی بازی کرده بودند. به بهانه خرید ولسیانی گرجستانی به بررسی 8 بازیکن قبلی می‌پردازیم:

1- المیر تولیا (بوسنی و هرزگوین)

دروازه‌بان سابق صبای قم در لیگ برتر بعد از تصویب قانون عدم به کارگیری دروازبان خارجی به لیگ دسته اول نقل مکان کرد. تولیا با پیشنهاد دست‌نشان در فصل 88-89 راهی نساجی مازندران شد. تولیا در نساجی درخشش روزهای خوب صبا را نداشت. المیر پس از یک‌سال ایران را برای همیشه به مقصد کشورش ترک کرد. در حال حاضر در کشورش به کاری غیر ار فوتبال مشغول است.

2- ماتیوس آلونسو (برزیل)

مدافع باتعصبی که هنوز خود را طرفدار نساجی می‌داند. ماتیوس که در فصل 88-89 در نساجی مازندران حضور داشت، با مشت‌های گره کرده و کوبیدن آن به سینه خود همواره در ذهن هواداران باقی مانده است. ماتیوس بعدها در استیل آذین بازی کرد. او تنها خارجی بود که بازوبند نساجی مازندران را به بازو بست.

3- بدرا جاکیته (مالی)

بیشترین زمان حضور یک بازیکن خارجی در نساجی مازندران متعلق به بدرا است. او 1.5سال در نساجی مازندران حضور داشت. بدرا قبل از حضور در نساجی مازندران سابقه بازی در شیرین فراز و استیل آذین در کارنامه خود دارد. آخرین خبرها در مورد وی حضور در لیگ مالی بود.

4- فونیکه سی (مالی)

مهاجم گلزنی که با صلاح‌دید دست‌نشان به نساجی آمد، در این تیم عملکردی بدی نداشت. اما زود از نساجی جدا و راهی ایران جوان شد. اوج درخشش فونیکه در لباس نفت آبادان بود که توانست با لباس زرد نفت دومین گلزن لیگ شود. او در حال حاضر لباس تیم الاهلی سودان بر تن دارد.

5- دانیل لویز فلومیگنان (برزیل)

در فصل 89-90 یحیی گل محمدی دنی را برای حراست از دروازه نساجی مازندران خرید. دانیل گلری که سابقه بازی در لیگ دسته پایین برزیل داشت. حضور او از یک نیم فصل بیشتر نبود. خیلی زود راهی کشورش شد.

6- دلمیر باجیک بایا (بوسنی و هرزگوین)

از معدود مدافعان باکیفت بود که به فوتبال ایران آمد. در کنار حامد شیری از بهترین زوج ها ساختند. اما صد حیف نساجی مدل گل محمدی لیگ برتری نشد.

7- دیوید ویکروم (کامرون)

بازیکن ریز نقش و تکنیکی در نیم فصل سال 89 به نساجی مازندران اضافه شد. در زمین خراب آن روزهای ورزشگاه وطنی، ویکروم روزهای خوبی داشت. دیوید بعد از نساجی مازندران در شیرین فراز کرمانشاه، نفت تهران، صبای قم و راه‌آهن تهران بازی کرد. اما هیچ وقت به درخشانی نساجی مازندران نبود.

8- آمبونو آشیل (کامرون)

مهاجمی که مثل ویکروم در نیم فصل 89-90 به نساجی مازندران پیوست. آچیله در نساجی مازندران روزهای خوبی نداشت.اما در شیرین فراز و صبای قم مهاجم خوبی نشان داد.

همچنین در زمان مربیگری محروم حجازی مهاجم برزیلی در تمرینات نساجی حضور داشت. اما او هیچ وقت برای نساجی مازندران بازی نکرد.

نویسنده: حجت معیری

Middle Add