چاپ کردن این صفحه

تحلیل خریدهای نساجی؛ حمله به‌ جای دفاع!

 تبریکا – با خرید 9 بازیکن جدید و تمدید قرارداد چندین بازیکن و همچنین خرید گزینه‌هایی که در یک قدمی باشگاه قرار دارند، تیم این فصل نساجی تکمیل و مهیای شروع تمرینات جدی آماده‌سازی خواهدشد. محمد عباس زاده، مجتبی ممشلی و مهرداد عبدی بازیکنانی هستند که قرارداد آن‌ها تمدید شده و هنوز تمدید قرارداد سایر بازیکنان به صورت رسمی اعلام نشده. نساجی تاکنون تنها از یکی از 7 سهمیه لیگ برتری خود استفاده کرده و هنوز خرید خارجی نداشته که احتمالا شاهد حضور حداقل 1 بازیکن خارجی نیز در این فصل خواهیم بود.

 

دروازه

با خرید حامد لک و نیما میرزازاد، احتمالا در این فصل مجتبی روشنگر را با پیراهن نساجی نخواهیم دید و بعد از یک فصل درخشان و صعود به لیگ برتر، با این گلر باتجربه و محبوب خداحافظی خواهیم کرد. فصل گذشته محمد امین رضایی به عنوان دروازه‌بان دوم در نساجی فعالیت می‌کرد و احتمالا در این فصل هم او را با پیراهن نساجی خواهیم دید.

 

خط دفاع

مجتبی ممشلی اولین مدافعی است که قرارداد خود با نساجی را تمدید کرد و هنوز خبری از تمدید با دیگر مدافعان منتشر نشده. حمیدرضا دیوسالار که او هم مثل ممشلی قابلیت بازی در دفاع چپ و میانی را دارد و فرشاد فرجی که سابقه بازی در تمامی جناح‌های دفاعی را دارد و احتمالا مدافع راست نساجی در فصل جدید خواهد بود، دو خرید نساجی در بخش مدافعین هستند. همچنین طبق اعلام مدیرعامل باشگاه، حامد شیری که علاوه بر هافبک دفاعی قابلیت بازی در دفاع میانی را دارد، به توافق نهایی رسیده؛ اما اعلام نشدن این خرید به علت صادر نشدن رضایت‌نامه از سوی باشگاه سایپا است. در صورت حضور شیری، نیاز به خرید حداقل یک دفاع میانی تخصصی است. از میان مدافعان میانی فصل گذشته، مرتضی غلامعلی‌تبار هنوز یک فصل دیگر با نساجی قرار دارد.

 

خط میانی

مهرداد عبدی قرارداد خود را تمدید کرده و محمد آبشک و کمیل غلامی هم دو هافبک دفاعی جدیدی هستند که به عضویت نساجی درآمده‌اند. خریدهای نساجی در این پست هنوز به اتمام نرسیده و شنیده می‌شود مذاکراتی جدی با محمد صادق بارانی و مگنو باتیستا صورت گرفته که هر دو یکی از بهترین هافبک دفاعی‌های فصل گذشته لیگ برتر بوده‌اند. تمرکز اصلی نساجی در خط میانی، روی خرید حداقل دو هافبک هجومی است. گزینه اصلی، سروش رفیعی است که به نظر می‌رسد حضور او تا پایان نیم فصل اول در نساجی به عنوان بازیکن قرضی پرسپولیسی بسیار جدی است و باید منتظر ماند که تا چند روز آینده بمب نقل و انتقالاتی در شمال کشور بترکد. با توجه به بازی‌های خوب فصل قبل، احتمال دارد قرارداد سهیل رحمانی نیز با نساجی تمدید شود و برنامه برای خرید سایر بازیکنان میانی معطوف به بازیکنان جوان یا لیگ یکی باشد.

 

خط حمله

تمدید قرارداد با محمد عباس‌زاده و حضور دوباره سجاد آشوری، بهترین خبری بود که هواداران نساجی در انتظار آن بودند. شاهین مجیدی به عنوان آقای گل فصل گذشته لیگ یک و سجاد حیدری، دیگر خریدهای نساجی در بخش هجومی هستند. با توجه به مدت قرارداد بازیکنان فصل گذشته، احمد الجبوری و رحمان جعفری که محصول باشگاه نساجی است، در صورت نیاز نکونام، احتمالا دیگر بازیکنان هجومی این فصل هستند. گفته می‌شود امید سینگ که فصل گذشته غالبا به عنوان وینگر چپ در پارس جم بازی کرد، به توافقات نهایی با نساجی رسیده و به زودی پیوستن او اعلام رسمی می‌شود. در مورد سایر خریدهای هجومی، خبرهای درگوشی حکایت از مذاکره باشگاه نساجی با لوسیانو پریرا، دومین گلزن برتر فصل گذشته دارد.

 

Middle Add